Podle dostupných informací si oba chlapci, David a Pepíno, hráli na návsi. Nebe se následně zatáhlo černými mraky, a tak se před blížící bouřkou schovali do autobusové zastávky nedaleko místní bytovky. Přístřešek má kovový okenní rám a ten se stal hochům osudným.

Chlapci vyvázli živí asi jen zázrakem

Do zastávky uhodil blesk ve chvíli, kdy se David zmíněné konstrukce právě držel, přičemž Pepíno stál až za ním.
Ozvala se ohlušující rána. Pepíno po ní dokonce přestal slyšet na jedno ucho. Hůře však dopadl David, kterého zásah blesku popálil na hrudníku. Jeho poraněný kamarád běžel pro pomoc dobytovky.

„Pepíno nejdříve zvonil na zvonky v bytovce, ale protože byl vypnutý proud, nikdo ho neslyšel. Přiběhl tedy k nám do domu, a kříčel, že se David chytil železa a jak měl mokré nohy v žabkách, tak do něj uhodil blesk. Tomáš s Járou pro něj běželi k zastávce, chytili ho za ruce a nohy a přinesli na zápraží,“ uvedla třináctiletá Nikola z Bratkovic.

Díky dvěma jmenovaným dospělým zachráncům se podařilo neprodleně zavolat pomoc a na místo se dostavily okamžitě vrtulník a sanita. „Zavolal jsem na dispečink záchranky, a tam se mě ptali, co se stalo. Když jsme Davidovi odkryli triko, viděli jsme jak je popálený na žebrech,“ popsal událost Tomáš Mergl. Stejně jako David utrpěl nepříjemná poranění i Pepíno.

„Stěžoval si, že neslyší na ucho a bolí ho záda. Doufáme, že budou oba v pořádku,“ doplnil druhý zachránce Jaroslav Kanaloš, jenž stejně jako ostatní lidé v obci do včerejšího dne netušil, že autobusová zastávka vhodná jako úkryt před deštěm se může stát tak nebezpečným místem.
Pro zjištění příčin neštěstí se na místo okamžitě dostavila i policejní hlídka ze Slaného.

Autoři: Kateřina Husárová, Robert Božovský