Podle policejní mluvčí Michaely Richterové se Škoda Octavia a ford střetly u Unhoště v půl dvanácté dopoledne. V příčině srážky mělo hrát roli nedání přednosti v jízdě, musí to ale teprve potvrdit další vyšetřování dopravních policistů.

Při dechových zkouškách obou řidičů se ukázalo, že pětatřicetiletý řidič škodovky zdaleka není střízlivý. „Naměřená hodnota u muže byla bezmála 1,9 promile,“ potvrdila Richterová a dodala, že u řidičky byl výsledek dechové zkoušky negativní.

Muži hlídka na místě zadržela řidičský průkaz.

Ženu převezli záchranáři k vyšetření do kladenské nemocnice. "Byla bez viditelných poranění," uvedla mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková. 

Podivná řeč a nejistá chůze

Řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu obecného ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí šest měsíců až tři roky.

U hodnoty 1,9 promile alkoholu odborníci hovoří o stavu, kdy už člověk začíná být nekritický, u někoho převáží agresivní chování, jiný naopak usíná, každopádně pijan blábolí a je přesně na hranici, za kterou už se motá, protože neovládá svou motoriku.