Hasiči kvůli větru vyjížděli také na Kladensku a Slánsku. Spadlé stromy dočasně zablokovaly i některé silnice.
„Středočeští hasiči vyjížděli ke dvěma desítkám zásahů na odstranění následků vichru.

Byly to v převážné většině výjezdy na likvidaci padlých stromů a větví. Zvečera se například v Kladně v Anglické ulici utrhla na desetipatrovém panelovém domě část izolace střechy," řekla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Ke stejné havárii došlo i na budově kladenských mrazíren, kde se uvolnila část folie na ploché střeše, asi 150 metrů čtverečních. Hasiči dále likvidovali spadlý strom na komunikaci Kladno-Dubí. V Tuchlovicích, Plchově a Lánech zase silným větrem docházelo k jiskření drátů. Problému se následně ujali energetici. Větve z desetimetrové borovice způsobily nepříjemnost ve Velvarech, kde zasahovaly do drátů elektrického vedení. Tam vypomáhali v půl druhé v noci hasiči z Kralup.

Kromě větru dělal problémy včera i sníh a led komplikující život řidičům. Nepříjemnosti začaly už po ránu na silnici I/7 od Loun do Slaného. V obci Sulec uvízly kamiony v kopci a na několik hodin se tím ochromila doprava až ke Slanému.

Řidiči popojížděli do místa určení krokem. Jak doplnila mluvčí policie Michaela Nováková, jen do včerejšího odpoledne se stala řada nehod, které se ale obešly bez vážnějších následků.

Škody se vyšplhaly do desetitisíců korun. Zraněni byli dva lidé, čtyři řidiči nedali přednost v jízdě a jeden jel pod vlivem alkoholu. „Příčinou většiny nehod bylo nepřizpůsobení stavu a povaze vozovky," uzavřela Nováková.