K nehodě vyjížděli kladenští dopravní policisté krátce po desáté hodině. „Na 29 kilometru ve směru na Prahu havaroval dvaačtyřicetiletý řidič z Benešovska jedoucí s jízdní soupravou složenou z tahače Mercedes Benz a návěsu. Šofér ze zatím nezjištěných příčin přejel přes pravou krajnici na travnatý pás a poté se snažil vozidlo dostat zpět na komunikaci, přičemž strhl řízení vlevo,“ vysvětlila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že po tomto manévru narazil do pravých svodidel, následně přejel oba jízdní pruhy a následoval další náraz, tentokrát do svodidel středových. „Po tomto nárazu se celá jízdní souprava překlopila na pravý bok do jízdních pruhů směrem na Karlovy Vary a vozidlo se zastavilo o krajní svodidla,“ uvedla Nováková.

To, že by řidič požil alkohol, vyloučila dechová zkouška. Celková škoda, která byla nehodou způsobena, přesáhla dva miliony korun. Z návěsu se totiž vysypaly autoklimatizační jednotky za 680 tisíc korun, milionová škoda vznikla na samotném kamionu. V neposlední řadě byla poškozena také komunikace a dopravní značení, jednalo se o škody ve výši 500 tisíc korun.

„Komunikace byla po celou dobu šetření dopravní nehody uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy po přilehlých komunikacích. Provoz na dálnici byl zcela obnoven asi v 18 hodin. Co bylo příčinou této nehody, která se naštěstí obešla bez zranění, šetří nyní dopravní policisté,“ dodala Nováková.