Kladno
Po čtrnácté hodině dne 15. listopadu se stala dopravní nehoda v ulici Pod zámkem v Kladně. Při dopravní nehodě se střetla dvě osobní vozidla značek Nissan a Citroen. Ve vozidlech se nacházely tři osoby, které utrpěly zranění lehčího charakteru a byly převezeny posádkou ZZS do kladenské nemocnice k ošetření. Řidičky byly ve věku devětačtyřicet a dvaačtyřicet let, spolujezdkyně byla patnáctiletá dívka. Provedená dechová zkouška byla s negativním výsledkem. Policisté ve spolupráci s městskými strážníky zde řídili dopravu kyvadlově.


Na Čubě
Před šestnáctou hodinou došlo k další dopravní nehodě, a to na křižovatce silnic mezi obcemi Smečno – Hrdlív – Slaný (Na Čubě). Při dopravní nehodě se střetla dvě osobní vozidla. Ve vozidle značky Opel cestovala tříčlenná posádka a řidičem byl osmnáctiletý mladík. V druhém osobním vozidle značky Renault byly dvě osoby. Jednačtyřicetiletý řidič tohoto vozidla utrpěl zranění lehčího charakteru a byl převezen do slánské nemocnice. Policisté provedli dechovou zkoušku u obou řidičů a alkohol byl na místě dopravní nehody vyloučen. 


Dálnice D6
Na dálnici D6 se staly ve čtvrtek už kolem páté hodiny ranní dvě dopravní nehody čtyř vozidel, které zde postupně do sebe narazily. Provedenou dechovou zkouškou na místě byl zjištěn u jedné z poškozených řidiček alkohol ve výši 0,6 promile alkoholu v dechu. 
Co bylo příčinou těchto dopravních nehod je nyní předmětem šetření dopravních policistů. 

Kladenská policie proto apeluje na řidiče, aby usedali za volant odpočatí a plně se za jízdy věnovali řízení. Dále policie opět vyzývá řidiče, aby byli obezřetní a dodržovali předpisy silničního provozu, a to nejen pro svoji bezpečnost, ale i vůči všem účastníkům silničního provozu. "Příchodem zimních měsíců, kdy je proměnlivé počasí bývají pozemní komunikace v některých úsecích kluzké a dochází tak ke zhoršené sjízdnosti. Z těchto důvodů, je vždy nutno přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky a rovněž dbát na dodržování předpisů silničního provozu," připomíná kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. 


V každém případě by si všichni účastníci silničního provozu měli uvědomit, že pouze vzájemným respektováním, tolerantností a dodržováním předpisů silničního provozu všech účastníků v dopravě lze snížit počet dopravních nehod na našich pozemních komunikacích a docílit bezpečného provozu.


"Každý řidič by měl navíc vědět, že alkohol a ani jiné omamné a psychotropní látky za volant nepatří. Řidiči pod vlivem návykových látek jsou v silničním provozu velmi nebezpeční sami sobě, ale i ostatním účastníkům silničního provozu. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech účastníků silničního provozu," apeluje na šoféry policejní mluvčí.