U ekologické havárie zasahovali profesionální hasiči z Kladna a dobrovolníci ze Lhoty. „Na místě jsme zjistili, že se jedná o naředěné zemědělské hnojivo na dusíkaté bázi připravené na postřik pole. Asi čtyři sta litrů ho stačilo uniknout do kanalizace a zhruba dalších padesát vyteklo na komunikaci. Aby nedocházelo k dalším únikům, zbylou látku jsme odčerpali do barelů a komunikaci vyčistili,“ sdělila mluvčí kladenských hasičů Lenka Kostková s tím, že vodu na čištění silnice hasiči použili z rybníka ve Velké Dobré.

Zároveň s tím dorazil na místo i majitel poškozeného zařízení, který ho naložil a odvezl ho do opravy. S odklízecími pracemi hasiči skončili až kolem 19. hodiny. Ti také informovali inspekci životního prostředí.

Na místo byla přivolána i starostka obce Marie Palková, která dala hlášení čistírně odpadních vod.

„Především jsme se snažili zabránit tomu, aby se hnojivo dostalo do potoka. Hasiči museli komunikaci oplachovat skutečně opatrně jen rozprašovačem. Ale myslím si, že svou práci udělali perfektně. Dnes ráno jsem volala obsluze čistírny a tam říkali, že je vše v naprostém pořádku,“ uvedla starostka Družce Marie Palková s tím, že podle jejích informací zástupci odboru životního prostředí kladenského magistrátu odebrali vzorky vody z potoka na provedení testů.