Na linku 150 oznámil jeden ze svědků dopravní nehody, že se přímo u základny hasičů ze Slaného srazily dvě staré zelené škodovky!

Hasiči okamžitě nasedají do vozidla a vyjíždějí. V jednom z havarovaných automobilů jsou tři zraněné osoby. Po příjezdu na místo havárie nejprve vyprošťují muže v bezvědomí. Následně musí vyndat přední sklo jednoho z automobilů a rozstříhat celou střechu.

Tak vypadala třešnička na dortu při dni otevřených dveří u slánských hasičů. Ti ho pořádali stylově v pátek třináctého a měli štěstí. Všechno totiž dopadlo výborně.

Základnu navštívily desítky dětí ze slánských mateřských a základních škol, pro něž byl přichystaný zajímavý program, jenž se skládal z podrobné prohlídky samotné základny i veškeré techniky, kterou mají místní hasiči k dispozici.

,,Dále předvedeme slanění z koše. Dětem také ukážeme kontejner, s nímž zasahujeme u ropných havárií. Jsme samozřejmě připraveni odpovědět na všechny otázky, které budou návštěvníci mít. Program pro jednu skupinu potrvá přibližně hodinu,“ informoval před začátkem celé akce velitel směny David Kolář.

Kdyby se cokoliv vážného při dni otevřených dveří stalo, byli místní hasiči pečlivě připraveni. ,,V záloze jsou totiž kolegové z vedlejší směny,“ ujistil Kolář.