Sedmatřicetiletá řidička za volantem peugeotu byla podle svědků těsně před odbočkou na Kladno neznámým řidičem, jenž ji zprava předjel, vytlačena do závěje sněhu vedle odstavného pruhu. Zde patrně v leknutí zareagovala tak, že stočila volant, čímž dostala vůz do smyku. Auto se následně převrátilo na střechu.

Podle informací hasičského záchranného svboru utrpěla řidička, která cestovala ve vozidle sama, středně těžké zranění a byla s tržnou ránou na hlavě převezena do kladenské nemocnice. Ovšem větší následky měla havárie na plynulost silničního provozu. „Komunikace byla na několik hodin uzavřena v jednom jízdním pruhu,“ řekla mluvčí policie Michaela Nováková.

Při nehodě vznikla na peugeotu škoda odhadnutá na 80 tisíc korun.

Jiná nehoda - podobný scénář. Pomozte najít viníka!

S žádostí o pomoc při hledání svědků dopravní nehody se na redakci Kladenského deníku obrátil čtenář Dalibor Kovalčík. Událost se stala 30. prosince kolem 17. hodiny na rychlostní silnici ze Slaného do Prahy.

„Moje přítelkyně jela do hlavního města v modrém Fordu Ka. Před sjezdem u Kněževsi ji bezohledný řidič jedoucí v pravém pruhu natlačil do závěje. Přítelkyně narazila do svodidel. Auto bylo neovladatelné. V hodinách mířila na levou stranu, kde doslova přeskočila železná svodidla. Skončila v keři, který ji zachránil před zřícením ze svahu,“ sdělil Kovalčík.

Žena naštěstí nebyla vážněji zraněna. „Druhý řidič se ke svému pochybení nepřiznal a po chvíli z místa ujel. Chtěl bych vás poprosit o pomoc při hledání svědků, kteří by ho pomohli nalézt. Policie nehodu šetří. Neshledala ze strany přítelkyně žádné pochybení a po řidiči bude pátrat. Obávám se, že bez svědků bude po čase případ odložen,“ poznamenal čtenář.

Vaše poznatky pošlete na robert.bozovsky@denik.cz.