„Po příjezdu hasiči nemuseli vůbec zasahovat. Labutě, které se nacházely asi třicet metrů od břehu, se zvedly a odkráčely," popsal Kladenskému deníku hasič Lukáš Vejvar. 

Jak vysvětlil ředitel Záchranné stanice pro zraněné živočichy Aves Petr Starý, labutě v naprosté většině případů k ledu nepřimrznou. „Jen sedí na ledu a zahřívají si nohy. Lidé by neměli zbytečně panikařit a zkusit hodit směrem k labutím třeba sněhovou kouli nebo poslat po ledu klacek. Většinou se ptáci postaví a přesunou se jinam. Pokud se skutečně stane, že by labuť v ledu zamrzla, jedná se o nemocného nebo starého jedince," informoval Petr Starý.

Telefonáty o přimrzlých labutích zaměstnávají ošetřovatele ve stanici pravidelně každou zimu.
„Zrovna včera jsme obdrželi tři taková oznámení. Samozřejmě planá," dodal Starý. 

Další zvířecí případ se stal v sobotu večer v Kladně-Švermově. Zlatý retrívr z ulice strčil hlavu do vrátek plotu u rodinného domu a nemohl ji dostat ven. „Kladenští hasiči pomocí hydraulického nářadí psa vysvobodili a předali městské policii," uvedla k případu středočeská mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Podle informací mluvčí kladenských strážníků Markéty Fröhlichové si psa na místě vzal jeho majitel.
Případy, kdy hasiči vyrážejí na pomoc čtyřnohým obyvatelům, nejsou sice časné, ale ani výjimečné.
Pár dní před začátkem nového roku hasiči ve spolupráci s městskou policií zachraňovali psa, který spadl v ulici Pod Zámkem do několik metrů hluboké šachty.

Začátkem prosince pro změnu pomáhali dvěma srnám, které uvízly v blátě na dvě vypuštěného rybníka v Hostivici.