„Nedalo se vůbec jet. Stáli jsme v koloně od šesté hodiny, osobně jsem odtud odjel až po deváté hodině,“ potvrdil Deníku dopoledne řidič Martin Novák. Situaci o námraze potvrdila i mluvčí Krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová: "V úseku u Drnku byly silnice třetí třídy extrémně namrzlé. Sypač, který jel na místo, spadl do příkopu, takže se celá situace ještě zkomplikovala a bylo zapotřebí posypat vozovky ručně," vysvětlila ranní úskalí Kučerová.

Řidiči měli trable na ledovkách na různých místech okresu, často nedobrzdili a nejednou skončili mimo vozovku. V Kladně srazilo auto dívenku na přechodu. Všechny nehody se obešly bez vážných zranění.

U Slaného nabourala dvě auta, jeden člověk se lehce zranil. Foto: Oto Pilz
Video, foto: U Slaného nabourala dvě auta. Jeden člověk se lehce zranil

První karambol se stal v půl sedmé ráno ve Slaném v ulici Politických vězňů. Řidič dostal smyk a narazil do zaparkovaných vozidel. Majitelé poškozených aut se s viníkem domluvili na náhradě škody prostřednictvím euroformuláře.

O sedm minut později měla problémy šestačtyřicetiletá řidička v Kyšicích. Její Citroen C3 se na ledovce roztočil a narazil do domu. „Nárazem byla poškozena jedna stěna domu. Řidička vyvázla bez zranění a povedená dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu,“ potvrdila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

U Smečna se v sobotu odpoledne stala tragická dopravní nehoda.
U Smečna zemřeli při čelním střetu oba řidiči, spolujezdkyně je vážně zraněná

V sedm hodin vyjížděli policisté k další události do Pleteného Újezdu, zde řidič nezvládl řízení a se svým Volkswagenem Polo sjel mimo vozovku a narazil do oplocení. I tato nehoda byla podle police bez zranění a bez alkoholu.

O půl hodiny později srazil v nízké rychlosti třicetiletý řidič školačku přecházející po přechodu pro chodce v Kladně v ulici Milady Horákové. Zranění nejsou vážná a dechová zkouška u řidiče byla negativní. „Nezletilá osoba v doprovodu dospělého byla po zaléčení ponechána na místě,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Poslední dopolední havárie na ledovce se stala u Žižic, kde starší řidič škodovky nezvládl řízení, vjel do protisměru a spadl s autem do příkopu. Ani on nebyl zraněn. Auto musela vyprostit těžká technika.