Po příjezdu policisté spatřili za zábradlím ve směru jízdy od náměstí Sítná do centra na venkovní betonové římse roztržitou ženu. „Policisté se postupně takticky rozestavěli kolem ženy a snažili se s ní pomalu navázat slovní kontakt. Během krátké doby se policistům svým profesionálním přístupem podařilo přimět ženu ke komunikaci. „V rámci postupného získávání důvěry se žena rozpovídala a policistům sdělila, že má osobní a rodinné problémy a jako jediné možné řešení této situace spatřuje skokem do údolí, což několikrát zopakovala,“ přiblížila situaci kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Strážci zákona s ženou neustále rozmlouvali, a tak se jim ji podařilo přesvědčit, že jsou i jiné možnosti a vše se dá řešit v klidu. Žena po dobu rozmlouvání několikrát na římse zavrávorala. Následně se ji policistům podařilo za stálé komunikace přimět k tomu, aby pomalu za jejich pomoci přelezla zpět na chodník. „Policisté do příjezdu posádky záchranné služby neustále se ženou rozmlouvali a poskytli jí prvotní zázemí a žena se zklidnila,“ dodala Jana Šteinerová.

Následně bylo zjištěno, že se jedná o dvaatřicetiletou ženu z Kladna. Ta byla poté převezena na expektační pokoj do kladenské nemocnice. Vzhledem k tomu, že při dechové zkoušce byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota byla 3,48 promile alkoholu v dechu, byla policejní hlídka požádána o součinnost při převozu. Žena si k převozu vyžádala zasahující policistku, která si u ní získala velkou důvěru a i v sanitním vozidle se poškozená rozpovídala a o svých problémech a starostech, které ji vedly k tomuto kroku. Zasahující policisté tak na Sítenském mostu svým okamžitým příjezdem a nejen profesionálním jednáním, ale také lidským přístupem zachránili ženě život, za což si vysloužili její poděkování.