„Skutek je prošetřován jako ohrožení pod vlivem návykové látky a nezodpovědnému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Led rozbil přední sklo

Policisté vyjížděli k události, která se stala na trase mezi Slaným a Velvary. Z korby projíždějícího náklaďáku spadl kus ledu a zřítil se na přední sklo protijedoucí dodávky Ford Transit. Jen náhodou nedošlo k nehodě. „Nezodpovědný řidič nákladního automobilu ale z místa odjel, aniž by splnil zákonem dané povinnosti. Škoda byla vyčíslena na dvacet tisíc korun,“ potvrdila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

close Led spadl z korby nákladního vozu a rozbil přední sklo protijedoucí dodávce. info Zdroj: PČR zoom_in Led spadl z korby nákladního vozu a rozbil přední sklo protijedoucí dodávce.

Poškozený řidič má ve svém automobilu instalovanou palubní kameru, která celý incident zaznamenala. Svědci události, která se stala v úterý 9. února před půl osmou hodinou ráno, mohou kontaktovat dopravní policisty osobně na adrese Kladno, Havířská 632, nebo se spojit telefonicky na lince 974 873 255. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Policie radí: Odstraňte z vozidla sníh a led!
- Před jízdou odstraňte sněhovou vrstvu a led z celého povrchu vozidla, včetně námrazy na sklech oken.

- Nezapomeňte na sníh a námrazu na světlometech, vrstva sněhu či ledu snižuje jejich svítivost. Zajistěte řádnou viditelnost registrační značky. Očistěte samozřejmě i zpětná zrcátka a poté zkontrolujte jejich správné seřízení. Odstraňte zachycený a umrzlý sníh za jednotlivými koly na lapačích nečistot.

- Důkladná očista platí i pro řidiče nákladních vozidel, dodávek, či tahačů s návěsem. Především u vozidel s plachtovou střechou hrozí na plachtě vytvoření kaluže vody, která přes noc snadno zmrzne v mohutný kus ledu. Dále se během jízdy může tento i několika kilogramový segment, ať již vlivem rychlosti, brzdění, tlaku vzduchu, odstředivé síly, či nerovnosti na vozovce bez kontroly uvolnit a způsobit vážné škody na majetku či zdraví.