Byl vyhlášen 2. stupeň pohotovosti. Hasiči, kteří vyjeli na místo, skrápěli plechové haly a pokoušeli se je co nejvíce ochladit, aby slepice nezahynuly. 

Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Slaného, Stochova a Kladna a dobrovolné ze Pcher, Nového Strašecí, Lán, Klobuk, Plchova, Rynholce, Smečna a Zlonic.

"Velitel zásahu při příjezdu uvnitř hal termokamerou naměřil 45 stupňů Celsia. Rozhodl zkrápět haly vodními proudy z hasičských cisteren a současně větrat pomocí přetlakové ventilace. Pro zajištění potřebného počtu hasičů a techniky byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Zaměstnanci se zatím intenzivně snažili obnovit dodávku elektřiny," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. 

Podle něj bylo pro plynulé zásobování vodou zřízeno čerpací stanoviště a organizována kyvadlová doprava pomocí cisteren.

"Doplňování pohonných hmot do přetlakových ventilátorů zajistil tankovací přívěs s 850 litry benzínu. Pro hasiče byly přivezeny ochranné nápoje. Zvolená taktika byla účinná, protože v halách klesla teplota na 29 stupňů Celsia," dodal Gabriel, podle jehož slov zástupce firmy vyčíslil hodnotu nosnic na 6 milionů korun.

Nakonec vše dopadlo dobře. Po asi čtyřech hodinách, se podařilo obnovit přívod elektrické energie. Díky pomoci hasičů se tak chov povedlo uchránit. 

"Moc děkujeme hasičům, bez jejich pomoci by situace dopadla velice špatně," uvedla vedoucí provozu Vlasta Kočanová.

V průběhu výpadku elektřiny byly haly taktéž ventilovány pomocí záložních dieslových zdrojů, což také pomohlo zamezit ztrátám.

Vážná nehoda v Kladně.
Audi v Kladně srazilo seniorku o holích