Operační strážník městského kamerového systému zjistil v neděli krátce před jedenadvacátou hodinou, že neznámý řidič vyvrátil se svým Opelem Astrou mladou lípu, která dosud lemovala slánské Masarykovo náměstí.

"Na místo se okamžitě dostavila hlídka, jíž dvacetiletý mladík ze Žižic na vysvětlenou řekl, že se právě vrací z tanečních a zkrátka jenom nevybral zatáčku. Na místo byli přivoláni i republikoví policisté, kteří řidiče podrobili dechové zkoušce. Ta byla negativní. Kromě naprosto zničeného stromu, škody na autě, se nehoda naštěstí obešla bez jediného zranění," uvedl Kladenskému deníku vedoucíMěstské policie ve Slaném PavelŠtěpánek.

Zničenou, vyvrácenou a zlomenou zhruba desetiletou lípu odstraňovali z místa pracovníci slánských technických služeb až v pondělí hodinu po poledni.
„Je to velká škoda, ale strom už se zachránit nedá. Odhaduji, že jeho cena je několik desítek tisíc korun. Na místo bude vysazen nový stromek, a to nejdříve až na jaře, aby ho nepoškodila posypová sůl. Sazenici by měl obstarat viník nehody,“ uvedla na místě pracovnice Technických služeb Slaný.

Podle slov vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu ve SlanémHeleny Mohylové je to ztráta opravdu nemalá. "Stromu je velká škoda. Lípa tu rostla řadu let a byla velmi pěkná. Její cenu nedokáži v tuto chvíli vyčíslit, ale hodnotu stromu nelze měřit jenom na základě toho, za jakou cenu ho koupíme u pěstitele ve školce," uvedla úřednice.