Těchtotrestných činůse měl dopustil poté, co se s ním v září předloňského roku rozešla jeho přítelkyně. Konec vztahu Hřídel podle soudu odmítl přijmout a ženu začal pronásledovat, chodil za ní do zaměstnání, požadoval po ní, aby se k němu vrátila a psal jí velké množství SMS zpráv.

Konflikt údajně vyvrcholil loni v červenci, kdy trenér expřítelkyni prý napadl, sprostě jí nadával a povalil ji na zem, čímž žene způsobil krvácení 
z nosu, podlitiny a odřeniny. Jak bylo uvedeno v obžalobě vyhrožoval jí, že zabije ji nebo sebe. Podle její výpovědi ji sebral kabelku a následně se vloudil k ní do bytu, odkud ho vyhodil až jiný muž.

Jak řekl soudce Matula, klíčovým důkazem byla výpověď poškozené, v níž bylo podrobně popsáno chování obžalovaného. Její tvrzení bylo vyhodnoceno věrohodně.

„Soud dospěl k závěru, že není třeba obžalovanému pokládat trest nepodmíněný. Stačí uložení výchovného trestu, který byl navíc zpřísněn podmínkou, aby se ve zkušební době zdržel požívání alkoholických nápojů,“ řekl Vladimír Matula.

Trenér Hřídel podle svých slov takový rozsudek očekával. „Jsem hlavně spokojen, že mohu zůstat doma. Je naděje, že budu dál fungovat jako dříve. Je mi vše líto, ale musím na rovinu říci, že chyba byla na obou stranách. Jak na mojí tak její, ale to víme jen my dva,“ vyjádřil se po skončení soudu kouč, jež by se prý mohl vrátit na SK Kladno jako trenér mládeže.