Jak uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová, oheň si muž rozdělal na rohu jednoho z domů. "Plameny šlehaly do výše dvou metrů. U ohně stál muž. Na dotaz hlídky, co zde dělá, odpověděl, že je mu zima a chce se ohřát. Proto z kontejneru na tříděný odpad vyndal kus plastu, díky kterému si rozdělal oheň," popsala případ mluvčí.

Hlídka se pokusila nejprve oheň uhasit vodou, kterou měla ve služebním voze, ale to se nepodařilo. Protože hrozilo, že se plameny rozšíří i na bytový dům, přišel na řadu hasicí přístroj. "Muž využil toho, že se strážníci soustředili na uhašení ohně a z místa chtěl utéct. Jeho útěk byl hlídkou zastaven a aby mu byl znemožněn případný další pokus o útěk, využili strážníci svého oprávnění a za pomoci donucovacích prostředků jej svedli na zem a přiložili pouta," dodala Purkytová.

Oheň poškodil trávník. "Hlídka muže seznámila s tím, jakého protiprávního jednání se dopustil. Podezření ze spáchání přestupku strážníci předali k dořešení správnímu orgánu a znečištění, které po ohni zůstalo, muž za dohledu hlídky, uklidil," uzavřela.