Nehoda u Základní školy ve Zvoleněvsi byla policistům oznámena v pátek ráno. Řidič osobního auta zde z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem, za jehož volantem seděla devětapadesátiletá žena. Z místa po kolizi ujel.

„Policisté prohledali okolí a zanedlouho se jim podařilo zmizelé havarované auto najít. Ve vozidle Peugeot nikdo nebyla a automobil měl odstraněny registrační značky. Pro hlídku ale nebyl přesto problém zjistit, kdo je jeho majitelem," uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Ještě dopoledne se na policejní stanici ve Slaném dostavil osmnáctiletý mladík, který přišel nahlásit krádež zmíněného havarovaného vozu. Ukázalo se však, že lže jako když tiskne. Policisté zjistili, že to byl právě on, kdo od nehody ujel, z vozu odmontoval značky, a pak odjel vlakem ze Zvoleněvsi do Slaného, kde oznámil krádež.

„Nyní je podezřelý z uvedení nepravdivých údajů při oznámení na policejní služebně. Dopravní nehoda, kterou způsobil a ujel od ní, bude na základě poznatků a prověřování dopravních policistů předána k projednání správním orgánům," konstatovala mluvčí.