Pozornost velitele směny upoutalo na monitoru Městského kamerového dohlížecího systému vozidlo se zapnutými výstražnými světly, stojící šikmo přes jízdní pruh na vozovce před budovou magistrátu města.

"Zpětným přehráním záznamu se ukázalo, že ve chvíli, kdy z parkovacího místa řidič vyjížděl, zpoza nepřehledné zatáčky velkou rychlostí vyjelo další vozidlo. Jeho řidič nestihl zareagovat na situaci před sebou a způsobil dopravní nehodu. Nárazem poškodil tři zaparkovaná vozidla. Během chvíle tak zůstalo na místě pět nabouraných aut a díky velkému štěstí, žádný zraněný účastník nehody," popsala nehodu mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová. 

Nedaleko doutnajícího ohniště strážníci našli odložený červený batoh s nářadím, elektrokolo a velké množství kabelů.
Fellon vyčenichal schovaného muže podezřelého z vypalování ukradených kabelů

Hlídka strážníků mladého muže, který nehodu způsobil, vyzvala, aby setrval na místě do příjezdu policistů, které strážníci přivolali. Lustrace viníka nehody ukázala, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Nehodu se snažil mladý muž omluvit tím, že se vozidlu náhle porouchaly brzdy.

Policisté z oddělení dopravních nehod případ převzali k dalšímu šetření a vozidlo nechali odtáhnout k posouzení odborníkem.