„Nehoda nám byla nahlášena v 18.40 hodin s tím, že se ve Hřebečské ulici v Kladně na výjezdu ve směru Buštěhrad střetl motocyklista s osobním vozidlem. Jednalo se o pětatřicetiletého řidiče vínové hondy a čtyřiatřicetiletou ženu, která řídila černou Toyotu Yaris,“ sdělila mluvčí kladenského policejního ředitelství Jana Šteinerová.


„Motocyklista byl s těžkými poraněními vrtulníkem transportován do nemocnice v pražských Střešovicích. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření,“ doplnila mluvčí. Policie na místě řídila dopravu kyvadlově. Ve směru od Prahy se tvořily kolony vozidel. Na místě zasahovali i hasiči, kteří zasypávali sorbentem vyteklé provozní kapaliny na vozovce.


„Motocyklista byl s těžkými poraněními vrtulníkem transportován do nemocnice v pražských Střešovicích. Příčina dopravní nehody je předmětem dalšího šetření,“ doplnila mluvčí.


„Lékařka řidiče ještě před transportem zaintubovala a připojila na plicní ventilaci. Utrpěl vážná poranění. Měl otevřené zlomeniny obou předloktí, podezření na zlomeninu pánve a úraz břicha,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.


„Pacient je umístěn na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, kde je napojen na přístroje. Jeho stav je vážný, ale stabilizovaný,“ přiblížila mluvčí Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích Iva Ruskovská.


V místě nehody byla na několik hodin omezena doprava a policisté ji řídili kyvadlově. Kromě této závažné nehody došlo ještě k jedné havárii motocyklisty na Poteplí v katastru obce Malé Kyšice.

„Kolem 18. hodiny tu havaroval sedmnáctiletý řidič motocyklu Yuki. Nezvládl řízení a sjel z komunikace. Utrpěl lehká poranění a nebyl pod vlivem alkoholu,“ sdělila kladenská policejní mluvčí.


„Při nehodě byli zraněni dva lidé a oba lehce. Jednoho jsme nechali na místě a řidič motocyklu byl převezen na úrazovou ambulanci kladenské nemocnice s poraněním dolní končetiny,“ řekla mluvčí kladenských záchranářů.