Dvaadvacetiletý mladík nepřežil pondělní vyjížďku na motorce. Tragická nehoda se stala v 17.20v obci Otvovice. Muž zde v zatáčce nezvládl řízení a na místě zemřel.,,Motocyklista utrpěl smrtelná poranění, kterým na místě podlehl. Zasahující lékař po příjezdu konstatoval jeho úmrtí," informovala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

,,Muž neměl potřebné řidičské oprávnění a byl mu vysloven zákaz řízení do roku 2014,“ uvedla pro Deník mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Záchranáři ve Středočeském kraji vyjížděli o prodlouženém víkendu k několika dopravním nehodám, v nichž figurovali motorkáři. V sobotu zasahovali na Benešovsku. ,,Záchranáři po příjezdu na místo konstatovali smrtelná poranění u jednoho z motocyklistů. Druhý motocyklista utrpěl lehčí poranění a byl po ošetření převezen na chirurgickou ambulanci do benešovské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky.

V neděli vyjížděli k dalším pěti případům. Zraněné motorkáře záchranáři transportovali do nemocnice v Krči, Benešově, Kolíně a Čáslavi. Nejhorší zranění zřejmě utrpěl muž při nehodě u Svojšic na Příbramsku. ,, Lékař musel muži zajistit dýchací cesty a připojit ho na umělou plicní ventilaci. Po ošetření a zahájení léčby byl pacient letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení ve Fakultní nemocnici v Motole,“ vysvětlila Tereza Janečková.

Do stejné nemocnice záchranáři transportovali i osmnáctiletého motorkáře, který havaroval v pondělí nedaleko Uhlířských Janovic.