Jak řekla policejní mluvčí Michaela Richterová, šestašedesátiletý řidič osobáku patrně nedal přednost osmašedesátiletému motorkáři cizí státní příslušnosti, který přijížděl po hlavní silnici. Auto motocyklistu srazilo. Ten utrpěl velmi vážná poranění.

Osobní automobil tovární značky Seat jel podle informací Kladenského deníku ze směru od Slaného a odbočoval vlevo do Studeněvsi. Motorkář jel od Tuřan ve směru do Slaného. Ve chvilce, když modrý osobák značky Seat vjel do křižovatky, jeho řidič motocyklistu patrně přehlédl a dále odbočoval, motorka proto narazila zboku do vozu.

Těžce zraněného Němce z motorky transportoval vrtulník do pražské nemocnice.

Silnice byla vzápětí po nehodě průjezdná jedním pruhem.

Jak doplnila mluvčí, nehodu vyšetřují kladenští kriminalisté.

Nehody v rámci kraje

Podle Michaely Richterové vyjíždějí ve sváteční den nehodáři k více podobným případům v rámci Středočeského kraje. Pěkné počasí, volný den a adrenalin, to vše může být příčinou řady nehod, které se v úterý staly.

Policisté proto nabádají ke zvýšené opatrnosti. Tragická nehoda, při které zahynul motocyklista, se stala v úterý na Mladoboleslavsku, další výše popsaná na Slánsku a ke třetímu vážnému střetu motorky a osobáku vyjížděli záchranáři hodinu po poledni do Lužné u Rakovníka.

Tam se srazil osobní automobil s motorkou. Nehoda je vážná. Šestadvacetiletého motorkáře transportoval do pražské nemocnice chranářský vrtulník.