Mrtvola ležela pokryta sněhem. Podle zasahujícího lékaře muselo být tělo na místě již několik hodin.

Jako první dorazila na místo záchranná služba těsně následovaná policií. „Na místo jsme přijeli po čtvrté hodině odpolední, bohužel lékař mohl pouze konstatovat úmrtí. Vhledem k tomu, že se jednalo o úmrtí beze svědků, bude pravděpodobně nařízena pitva,“ uvedla k případu mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Podle informací policie na místo přivolaný lékař potvrdil smrt bez cizího zavinění a jako příčinu určil podchladnutí a umrznutí. Jak řekla Kladenskému deníku policejní mluvčí Michala Nováková, v zesnulém byl ztotožněn dvaašedesátiletý muž z Kročehlav.

„Muž byl podle zjištěných zpráv nemocný. Pravděpodobně se mu venku udělalo nevolno a bohužel už si nedokázal přivolat pomoc. Pro přesné určení byla nařízena zdravotní pitva. Po šetření bylo zjištěno, že muž byl naposledy na návštěvě u známých, odkud odcházel v sobotních večerních hodinách. Další jeho pohyb až do doby nálezu bezvládného těla není znám. Je pravděpodobné, že strávil noc venku“ řekla mluvčí.

Podle informací, které Kladenský deník získal od místní obyvatel, byl muž na oslavě narozenin svého kamaráda.

„Když odešel, nejspíš si spletl směr a zahnul doleva. Druhý den v neděli se přišla jeho manželka, že ještě nebyl doma. Oslavenec se tedy po něm šel podívat a bohužel nalezl jeho zasněžené tělo,“ popsala osudnou noc Kateřina, která muže znala.

Na celé události je nejvíce smutné, že mužův život skončil jen pár metrů od jeho bydliště.

„Já vím, jen co se povídá v ulici. Prý byl nemocný. Když pod našimi okny projela záchranná služba s policií, koukali jsme, co se děje. Pán umrzl opravdu kousek od domu svého, i od bydliště svých přátel,“ vyjádřil se Jindřich Frank, který v ulici M. Majerové bydlí.