Nehoda se stala na křižovatce u Buštěhradu už v pátek večer. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Opel Astra při jízdě od Kladna se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a levou přední částí vozidla narazil do zadní pravé části osobního vozidla Škoda Octavia, které jelo taktéž ve směru od Kladna, ale odbočovalo na obec Buštěhrad. Řidičkou odbočujícího vozidla byla třicetiletá žena, která byla vlivem střetu odhozena vpřed. Vozidlo Opel Astra s poškozeným předním kolem pokračovalo v jízdě ve směru k dálnici D7, kde přejelo přes krajnici a narazilo do směrového sloupku, poté do stromu a následně se převrátilo na střechu.

Na místo nehody byli přivoláni záchranáři, kteří převezli do Oblastní nemocnice Kladno k vyšetření řidičku z osobního vozidla Škoda Octavia. Dvoučlenná posádka z osobního vozidla Opel Astra, které skončilo na střeše, neutrpěla žádné zranění. „Všichni účastníci dopravní nehody byli připoutáni bezpečnostními pásy. Osmiletý chlapec byl v dětském podsedáku a byl také připoután. Oba řidiči byli vyzváni k dechovým zkouškám, které byly negativní a alkohol byl na místě dopravní nehody ihned vyloučen. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 90 tisíc korun. Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na silnici omezen,“ řekla k události kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

“Příčina dopravní nehody je nadále v šetření. Pravděpodobnou příčinou je, že se řidič v dané chvíli plně nevěnoval řízení, neboť jen na okamžik odvrátil pozornost pohledem ve zpětném zrcátku na syna v podsedáku,“ uzavřela mluvčí.