Havárie se stala v Malém Přítočně kolem půl sedmé ráno. Autobusu unhošťského dopravce se při jízdě ulomilo přední kolo. Vůz se stal neovladatelným a vjel do protisměru, urazil dopravní zrcadlo a zastavil se nárazem do garáže a vrat.

„Ozvala se rána. Vyběhli jsme před dům. Bylo štěstí, že nic nejelo v protisměru, protože je tu jinak hustý provoz. To by byl velký malér,“ řekl Ernest Rešo, kterému autobus poškodil nárazem vrata a sousedovi garáž.

Kámen ze srdce spadl i Rešově snaše, která na osudném místě jen chvíli před tím parkovala auto. „Mám rok a půl starou dceru a jezdím ráno na brigádu. Původně jsem chtěla ještě umýt nádobí, což by mě zdrželo. Ale řekla jsem si, že pojedu hned. To mě asi zachránilo, jinak bychom už nemusely být naživu,“ potvrdila Jana Kohoutová.

Cestující dopravil do Amazonu náhradní spoj. Jak potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková, dechová zkouška u řidiče autobusu byla negativní. Příčiny nehody jsou v šetření.

Bus se srnou

Nedaleko Unhoště boural autobus ještě i o den dříve. Jak potvrdila policejní mluvčí, na trase mezi Unhoští a Jenčí srazil jeho čtyřiačtyřicetiletý šofér v úterý dopoledne kolem deváté hodiny šofér srnu. Ta odběhla pryč, přičemž musela být kvůli zranění následně myslivci odstřelena. V autobusu nebyl nikdo zraněn a poškozena byla částečně pravá část vozidla.