Velmi vážná dopravní nehoda ochromila v úterý krátce před devátou hodinou provoz na silnici I/7 ze Slaného na Chomutov. Dva těžce zranění lidé museli být transportováni do nemocnic.

Starší řidič Škody Felicie, jedoucí od Slaného se rozhodl v místě zvaném Na Čubě najet z okresní silnice na hlavní komunikaci. Nedal ale přednost Nissanu Almera jedoucímu od Prahy.

Šofér nissanu už nedokázal střetu zabránit a pravým bokem se srazil se škodovkou. Ta se na silnici roztočila a vletěla do jízdní dráhy kamionu směřujícímu od Chomutova. Jeho řidič v poslední chvíli svůj vůz zbrzdil, přesto byl náraz velmi silný. Zdemoloval škodovku a poničil i kamion.

Kladenskému deníku poskytl jako první výpověď řidič nissanu. „Jel jsem do Chomutova od Prahy. V tu chvíli vidím najíždět z vedlejší silnice škodovku, která nepřibrzdila a vjela mi tam. Podle mě se řidič nerozhlédl a vůbec o mně nevěděl.

Nemohl jsem střetu zabránit. Auto jsem odrazil, a to následně vjelo pod náklaďák. Co vím, řidič felicie je držitel průkazu ZTP. Je to hrozná věc," řekl šofér Nissanu Almera cestující až z Hradce Králové. Sám utrpěl naštěstí pouze pohmožděniny.

K případu se vyjádřil dále i šofér nákladního vozu. „Auto mi přistálo přímo před náklaďákem. Byl jsem v šoku. Vyběhl jsem a začal lidem pomáhat. Paní se probrala, ale pán jen chrčel. Byla to velice nepříjemná situace. Okamžitě jsme já i ostatní řidiči volali záchranku a hasiče.

Pánovi jsem držel hlavu, aby mu nezapadl jazyk a pak další lidé odpojili baterie, protože z aut vytékal benzin. Bylo potřeba muže a ženu z vozu vystříhat. Je hrozné, co se stalo, doufám, že budou oba v pořádku," řekl řidič náklaďáku Jan Havelka jedoucí se zbožím z Klášterce nad Ohří.

„Těžce zraněná žena ze škodovky byla převezena do Střešovic. Řidič utrpěl také vážné poranění. Převezen byl do pražské motolské nemocnice," řekla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Informace doplnila policejní mluvčí Jana Šteinerová. „Nehoda je v šetření. Jedenaosmdesátiletý řidič Škody Felicie jedoucí od křižovatky Slaný – Smečno pravděpodobně nedal přednost Nissanu Almera, který řídil šestašedesátiletý muž. Felicie narazila i do nákladního auta, které řídil sedmatřicetiletý muž," uzavřela mluvčí.