Při nehodě došlo ke střetu nákladního vozidla a dodávkového vozidla. Jednaosmdesátiletý řidič z dodávkového vozu Škoda 1203 utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Čtyřicetiletý řidič nákladního vozidla nebyl zraněn. Jak potvrdila den po nehodě kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová, u řidiče Škody 1203 byla nařízena soudní pitva. Příčiny srážky jsou nadále v šetření.

Vzhledem k tomu, že jedenaosmdesátiletý řidič staré Škody 1203 přijel ve směru ze silnice od Hořešovic, kde se chtěl v křižovatce napojit na silnici I/7 Louny - Slaný, odbočovací manévr patrně včas nestihl a vjel tak přímo pod kola rozjetému kamionu, který přijížděl ve směru od Loun.

"Policisté vyzvali řidiče kamionu k dechové zkoušce, která byla s negativním výsledkem a alkohol byl tak na místě dopravní nehody vyloučen.

Silnice byla plně uzavřena do 15 hodin a policisté odkláněli dopravu po přilehlých komunikacích u obce Třebíz na Slánsku a u Panenského Týnce na Lounsku," doplnila mluvčí.

Na místě tragédie pomáhali dále i hasiči. Dorazily profesionální jednotky ze stanic Slaný a Kladno Vzhledem k tomu, že se nehoda stala v těsné blízkosti hranice s Ústeckým krajem, vyjeli středočeským jednotkám na pomoc také profesionální hasiči ze stanice Louny a jednotka dobrovolných hasičů z Panenského Týnce.

"Po čelním střetu zůstala dodávka částečně na boku a hrozilo její převrácení. Ve vozidle zůstal zaklíněný řidič, který na místě podlehl vážným zraněním. Jednotky zajistily dodávku proti pohybu pomocí stabilizačních tyčí a žebříku, udělaly na vozidle protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny. Po zadokumentování nehody kriminální a dopravní policií hasiči pomocí hydraulické vyprošťovací sady vyprostili tělo řidiče. Následně velitel zásahu místo předal Správě a údržbě silnic, která zajistila odstranění následků dopravní nehody,“ popsal zásah velitel stanice HZS Slaný Martin Vondra.