Více než padesát dopravních nehod se i v souvislosti s prvním sněhem a náledím stalo od pátečního rána do nedělního odpoledne na silnicích Kladenska a Slánska. Naštěstí si podle policie nevyžádaly žádný lidský život. K nejvážnějšín haváriím pak v pátek večer došlo u Želevčic a v sobotu mezi Kladnem a Buštěhradem.

Například v sobotu krátce před jedenáctou hodinou se s problémy musel vypořádávat řidič staršího BMW, jenž dostal smyk v Lacinově ulici ve Slaném. S vozidlem sjel ze stráně a skončil v plotě zdejší zahrádkářské kolonie. Děsivě vyhlížející nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda je pouze na automobilu a kovovém plotu.

„Kdyby tam plot nebyl, ti kluci v autě by skončili až někde v záhonku. Měli velké štěstí,“ uvedl jeden z kolemjdoucích. Vozidlo se podařilo vyprostit po poledni.

O štěstí v neštěstí může hovořit i majitel osobního vozu, který rovněž zřejmě na prvním sněhu nezvládl řízení svého vozu a na rychlostní silnici R7 nedaleko Netovic sjel z vozovky a skončil ve stráni. I jeho dokázala bez velké újmy po poledni vyprostit odtahová služba.

U dvou nehod asistovali i slánští strážníci. Obešly se naštěstí také bez zranění. „Strážníci pomáhali řešit nejen výše uvedenou nehodu v Lacinově ulici, ale ve stejné chvíli i ve Smetáčkově ulici, kde se střetla dvě vozidla, jejichž řidiči nezvládli kluzký povrch,“ řekl Kladenskému deníku vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek. Potvrdil, že plné ruce práce měli dopoledne také řidiči kamionů. Jeden z nich skončil ve škarpě nedaleko podniku Mitsubishi na Hájích a další na hlavní silnici ve směru na Želevčice.

První problémy se objevily již v pátek. V kladenské ulici Sportovců byl projíždějícím automobilem sražen chodec. Mezi Slaným a Želevčicemi se zase čelně střetly dva osobní automobily. V obou utrpěli zranění řidič i spolujezdec. Následně do havarovaných aut ještě bočně vrazil řidič třetího osobáku, jenž nestačil dobrzdit. V každém z čelně sražených aut cestovali dva lidé, ve třetím jen řidič. Tomu se nestalo nic, vyvázl pouze se zmačkanými plechy. Dva zraněné hasiči vyprostili hydraulickými nůžkami.

Malérům na tomto místě však ještě nebyl konec. „Situaci zkomplikoval řidič nákladního vozu, který ve snaze otočit vůz na dvouproudé vozovce sjel do příkopu a zůstal zapadlý napříč oběma pruhy. Musel být přivolán vyprošťovací automobil ze stanice Kladno,“ uvedl za hasiče Libor Pospíšil. Silnice byla několik hodin neprůjezdná.

Kromě nahlášených nehod se na silnicích Slánska stalo ještě několik menších kolizí, k nimž policisté ani nevyjížděli.

Tři automobily se v sobotu kolem půl páté odpoledne srazily na frekventované silnici mezi Kladnem a Buštěhradem. Jedno z vozidel skončilo mimo vozovku. Na místě kromě policistů a záchranářů zasahovali také hasiči. „Nehoda si vyžádal dvě zranění,“ informovala mluvčí policie Jana Dětská.
Havárie, která skončila naštěstí jen pomačkanými plechy, se stala krátce před půl devátou večer také na poklidném sídlišti ve Slaném Na Dolíkách. Řidič volkswagenu, který sjížděl z kopce Vikovou ulicí, nevybral pravotočivou zatáčku a jízdu zakončil ve dveřích zaparkovaného audi.

„Jel jsem pomalu, ale už jsem cítil, jak mě to na tom čerstvém sněhu táhne a nestačím to vytočit. Nejhorší je, že auta jsou tu špatně zaparkovaná u chodníků a člověk potom nemá velkou šanci,“ řekl viník kolize. Jen chvíli poté projížděl ulicí posypový vůz. „Škoda, že sypač nejel o minutu dříve, nemuselo se to stát. Na druhou stranu jsem ráda, že se nestalo nic nám, akorát jsme tudy se synem přecházeli a za zády taková rána, že jsem se hodně vyděsila,“ uvedla žena bydlící na sídlišti. (hus, rob)