„Policisté z dopravního inspektorátu zjistili, že třiadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti nezvládl řízení a s osobním vozidlem Škoda Octavia sjel mimo silnici na travnatý svažitý povrch, kde se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu. Ve vozidle cestovala dvoučlenná posádka. Řidič byl zraněn lehce a sanitou převezen do nemocnice na vyšetření. Třiapadesátiletý spolujezdec, rovněž cizinec, utrpěl vážné zranění a vrtulníkem byl transportován do jedné z pražských nemocnic," sdělila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Ta také dodala, že provedená dechová zkouška na alkohol byla u mladého řidiče s negativním výsledkem. Dopravní nehoda je nadále v šetření.

Varování policistů
Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že nedodržování předpisů v silničním provozu, ať už se jedná o riskantní a rychlou jízdu, nebo užití alkoholu či jiných návykových látek, a nebo jiné porušení předpisů, jako je jízda v zákazu řízení, je velmi nebezpečné a bezohledné.

Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Při dodržování těchto dopravních předpisů by neměli řidiči ani opomínat na tolerantnost a slušné chování. Všichni řidiči nedodržováním předpisů silničního provozu a agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožují nejen své zdraví, ale především zdraví a životy všech ostatních účastníků silničního provozu.