Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo k bouračce na D6 na jedenáctém kilometru ve směru na Karlovy Vary kolem třinácté hodiny.

„Podle prvotního šetření došlo k nehodě při přejíždění vozu Škoda Kodiaq z jednoho jízdního pruhu do druhého, kdy narazil do vozu Hyundai,“ uvedla Richterová s tím, že přesná příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů.

Se sedmasedmdesátiletým řidičem škodovky cestovala ve voze spolujezdkyně, za volantem vozu Hyudnai seděl šedesátník.

V návaznosti na tuto nehodu, kdy se auta srazila a pak narazila ještě do svodidel, létala kolem hlína i kusy svodidel. Přitom došlo k poškození dalších dvou aut jedoucích po D6 ve směru na Prahu.

Na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové byl pacient se středně těžkým zraněním letecky transportován do Thomayerovy nemocnice. „Další dva pacienti s lehkými zraněními byli převezeni sanitkou do nemocnice v Kladně,“ dodala Nováková.

Na D6 došlo k první středeční nehodě už v šest hodin ráno, kdy tam vjelo auto do kolony vojenských vozidel. Čtyři vojáci skončili v nemocnici.