Podle policejní mluvčí Michaely Richterové došlo k bouračce na D6 na jedenáctém kilometru ve směru na Karlovy Vary kolem třinácté hodiny.

„Podle prvotního šetření došlo k nehodě při přejíždění vozu Škoda Kodiaq z jednoho jízdního pruhu do druhého, kdy narazil do vozu Hyundai,“ uvedla Richterová s tím, že přesná příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů.

Na dálnici D6 vjelo osobní auto do vojenské kolony.
Na dálnici D6 vjelo auto do vojenské kolony. Čtyři vojáci jsou zranění

Se sedmasedmdesátiletým řidičem škodovky cestovala ve voze spolujezdkyně, za volantem vozu Hyudnai seděl šedesátník.

V návaznosti na tuto nehodu, kdy se auta srazila a pak narazila ještě do svodidel, létala kolem hlína i kusy svodidel. Přitom došlo k poškození dalších dvou aut jedoucích po D6 ve směru na Prahu.

Všechny slánské zastávky budou na znamení. Ilustrační snímek.
Všechny slánské zastávky budou na znamení. Mávat na řidiče ale cestující nemusí

Na místo letěl i vrtulník letecké záchranné služby. Podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové byl pacient se středně těžkým zraněním letecky transportován do Thomayerovy nemocnice. „Další dva pacienti s lehkými zraněními byli převezeni sanitkou do nemocnice v Kladně,“ dodala Nováková.

Na D6 došlo k první středeční nehodě už v šest hodin ráno, kdy tam vjelo auto do kolony vojenských vozidel. Čtyři vojáci skončili v nemocnici.