"Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel," uvedla mluvčí Richterová. Informaci o úmrtí řidiče potvrdila také mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. Silnice I/16 je obousměrně uzavřená. 

U nehody zasahovala také Záchranná služba Asociace samaritánů České republiky z Kralup nad Vltavou a Slaného. "Zaklíněnému muži byla do příjezdu složek IZS poskytována první pomoc kolemjedoucími, kterým patří velké díky. Za kontinuální resuscitace probíhalo složité vyprošťování," uvedli zácharnáři na Twitteru s tím, že muž bohužel přes veškerou snahu zasahujících složek svým zraněním podlehl.

Tragická nehoda tří vozidel uzavřela silnici u Slaného do 20.30 hodin
Tragická nehoda u Slaného. Nehodu osobního a nákladního vozu nepřežili dva lidé

"Podle prvotního šetření na místě došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že řidič osobního auta BMW jel ve směru od Velvar na Mělník, kde při projíždění levotočivou zatáčkou, z dosud nezjištěných důvodů, přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího tahače nákladní soupravy. Po nárazu bylo osobní vozidlo odhozeno na svodidla," dodala k nehodě policejní mluvčí. 

Dalším šetřením pak policisté zjistili, že řidič osobního auta měl platný zákaz řízení motorových vozidel. Kriminalisté si celou věc převzali, přičemž u zemřelého nařídili soudní pitvu a budou zjišťovat okolnosti a příčiny této tragické nehody.