Zkrvavené ruce zůstaly i po náhlém usmrcení motocyklisty pevně sevřené v pěst. Dvaatřicetiletý řidič červené hondy v pondělí v odpoledních hodinách zemřel na silnici mezi Žilinou a Kamennými Žehrovicemi. ,,Motorkář jedoucí směrem do Žehrovic předjížděl v mírné zatáčce u lesa, který se nachází po pravé straně komunikace, osobní automobil," sděělila mluvčí okresní policie Jana Šteinerová. Ve vysoké rychlosti jízdu nezvládl a sjel ze silnice, kde čelně narazil do stromu.

V místě nehody začal muže okamžitě oživovat lékař, jenž cestoval autobusem, který u havárie zastavil. Ani přivolaná posádka vrtulníku záchranné služby již řidiči nedokázala pomoci. „Motocyklista podlehl vážným zraněním, která při nárazu do stromu utrpěl,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. „Po neúspěšném pokusu o obnovení základních životních funkcí řidiče nezbylo lékaři než konstatovat smrt,“ dodala.

Na místo nehody dorazili zhruba po hodině tři kamarádi mrtvého, kteří se ke smutné události nechtěli blíže vyjádřit. Ještě celou hodinu a půl leželo zakryté tělo řidiče v trávě vedle zdemolované motorky. V půl páté dorazila na místo pohřební služba, která v doprovodu policistů začala nehybné tělo nakládat.
Po víkendu, kdy na českých a moravských silnicích zahynulo pět motorkářů, tak do smutných statistik včera přibylo další jméno.

Odborníci na dopravu tvrdí, že mnozí přeceňují svoje schopnosti a pořizují si příliš silné stroje. Pro motorkáře právě začala sezona a řada z nich ještě není dostatečně rozježděná.