Muž s dívkou unikali inzultantově vozidlu Audi až do Lázeňské ulice. Pronásledovaný nissan skončil nakonec ve zdi domu. Na místo se okamžitě dostavili slánští strážníci i republikoví policisté. Nikdo nezemřel ani nebyl zraněn.

Uražená mužská ješitnost zhrzeného milence, který se nedokázal vyrovnat s koncem vztahu, má na svědomí nepříjemnou autonehodu v Lázeňské ulici, která naštěstí skončila jen likvidací auta.

Synovi se narodilo miminko, takže jsme slavili. Současný přítel mojí dcery ale potřeboval odjet z oslavy o něco dříve, protože v neděli odjíždí do ciziny. Když ale od našeho bydliště odjížděl, všimnul jsem si, že jeho vozidlo Nissan pronásleduje vozidlo Audi dceřina někdejšího přítele.

Neváhal jsem a dceři zavolal, že se něco děje," uvedl budoucí tchán řidiče nissanu. Bývalý přítel jeho dcery ale nemeškal a k zastrašení toho nového použil plynovou pistoli. "On totiž nemůže přenést přes srdce, že se s ním dcera rozešla," doplnil muž.

Střelbu, která se odehrála podle svědků ještě u obchodního domu Lidl, slyšeli i slánští strážníci, kteří se v tu dobu pohybovali na Slánské hoře.

Neprodleně se dostavili na místo, protože jim již v tu chvíli z auta volal vylekaný současný přítel mladé dívky.

Inzultovaný mladík, který svému sokovi jedoucím ve vozidle Audi ujížděl směrem do Lázeňské ulice, neměl mnoho prostoru k úniku.
Aby získal čas, vyjel ulicí do kopce kolem podniku Pohřební služby a zpátky z kopce do ulice Lázeňské, kde podle svých slov auto zaflekoval.

„Někdejší přítel mé snoubenky na mě ale dál a audinou najížděl a snažil se mi blokovat cestu. Byl jsem ve velkém stresu, když po mně před tím střílel plynovou pistolí. Zařadil jsem proto v rychlosti zpátečku a stihl jsem se pouze podívat, jestli nejede žádné auto.

Bohužel jsem nezvládl řízení a vozem najel přímo na zábradlí, které auto propíchlo a já skončil pozadu na boku ve zdi nejbližšího domu. Utočník ujel. Potřebné informace o něm jsem předal policii,“ sdělil pronásledovaný řidič Nissanu Primera ze severních Čech.

V neděli 21. září odjíždí navíc pracovat do zahraničí. "Budu tam delší čas, proto jsem chtěl auto prodat, ale teď to už asi nebude možné," doplnil mladík.

Řidič vozidla Audi, jenž se na kolizi podílel, okamžitě z místa činu zmizel. Při otřesně vyhlížejícím karambolu nebyl, včetně šokovaných účastníků nehody a přihlížejících zvědavců, nikdo zraněn.

„Slyšel jsem obrovskou ránu, jak mi něco přistálo pod okny obýváku, tak jsem vyběhl ven. Nemohl jsem věřit svým očím, že tam bylo vyklopené auto. Hned jsem to volal rodině a hlásil jim, že jsem se podruhé narodil. Je až neuvěřitelné, že nikoho v autě nepropíchlo zábradlí, když ho z auta trčely nejméně dva metry,“ uvedl majitel domu v Lázeňské ulici Jiří Zůna.

Stejně jako on si v sobotu večer oddechl i jeho soused.

„Máme všechno nově rekonstruované a čerstvou výmalbu, protože tu za pár dnů budeme otevírat Staročeskou pivnici. Bál jsem se, že je vše zničené, ale naštěstí to odnesla pouze fasáda a okap,“ řekl s úlevou majitel domu, do nějž auto nabouralo. S úsměvem dodal, že pivnici v Lázeňské ulici od nynějška asi lidé neřeknou jinak než u Nissana.

Policie celý případ stále vyšetřuje, jak nám 30. září v odpoledních hodinách potvrdila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

"Případ nadále prošetřujeme jako trestný čin výtržnictví. Podezřelého šestatřicetiletého řidiče audi jsme ale bohužel dosud nevyslechli, protože v místě bydliště není stále k zastižení. Nadále prověřujeme svědecké výpovědi a další poznatky k činu," řekla mluvčí.

Omluvte, prosím, sníženou kvalitu videa