Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek krátce po sedmnácté hodině na rychlostní komunikaci R7 ve směru od Slaného do Prahy. U odbočky na Makotřasy a Lidice zde srazilo projíždějící vozidlo chodce.

„Devětatřicetiletý muž přecházel vozovku v místech, kde to je zakázáno. Zachytil ho zde projíždějící osobní automobil Škoda Favorit. Místo havárie bylo asi třicet minut neprůjezdné,“ informovala mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Muž utrpěl mnohočetná poranění a jeho stav byl vážný. Utrpěl úraz hlavy, hrudníku a zlomeniny obou dolních končetin. Středočeští záchranáři byli na místě téměř okamžitě.

,,Zatímco nám byla událost hlášena na linku 155, kolem nehody projížděla rychlá lékařská pomoc ze Slaného, která na místě zastavila, poskytla zraněnému ošetření a počkala s ním na rychlou lékařskou pomoc z Kladna,“ vysvětlila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.
Zdravotnické operační středisko vyslalo na místo také leteckou zdravotnickou záchrannou službu z Prahy.

,,Záchranáři těžce zraněného zajistili, zahájili léčbu a předali pacienta k leteckému transportu do Fakultní nemocnice v Motole,“ dodala Janečková.

V pátek odpoledne informovala Kladenský deník o stavu zraněného muže mluvčí Fakultní memocnice v Motole Eva Jurinová. ,,Je hospitalizovaný na jednotce intenzivní péče a čeká ho náročná operace komplikované zlomeniny bérce. Muž není v bezprostředním ohrožení života,“ vysvětlila Jurinová.

(mat,rob,hus)