Havárie, při které se střetly dva osobní automobily, se stala na dvacátém sedmém kilometru rychlostní silnice R6 nedaleko obce Doksy na Kladensku.

,,Starší řidič renaultu se pravděpodobně chtěl v úseku, kde nebyla svodidla otočit do protisměru. Následně se srazil s vozidlem toyota,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Policisté na místě nehody odkláněli dopravu do jednoho pruhu. Tvořily se zde menší kolony. Komunikace byla opět plně průjezdná v půl dvanácté dopoledne.

Při dopravním karambolu se zranilo šest osob. Z toho tři dospělí a tři děti. Na místě zasahovali dvě sanitky záchranářů, jedna posádka kladenské nemocnice a vrtulník zdravotnické záchranné služby.

,,Pětiletého chlapce s vážným úrazem hlavy si převzala letecká záchranná služba a po ošetření ho transportovala do Fakultní nemocnice v Motole. Dvěčtrnáctileté dívky a další tři zranění byli po ošetření transportovánisanitními vozy do kladenské nemocnice na chirurgickou a úrazovouambulanci. Utrpěli lehčí úrazová poranění jako otřes mozku,pohmožděniny a tržné rány,“ informovala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Záchranáři, kteří na místě dopravní kolize zasahovali, neměli práci jednoduchou. Informace o celé události, jež měli k dispozici, se totiž několikrát změnily. ,,Dopravní nehoda byla na linku 155 volajícími hlášena nejprve jako nehoda motocyklisty s osobním autem, později jako sražený chodec a nakonec jako nehoda dvou osobníchaut,“ vysvětlila Tereza Janečková.

U nehody asistovali také hasiči.