Jedenasedmdesátiletý muž se svým mercedesem vyjel z neznámých důvodů ze silnice a po srolování drátěného plotu soukromé zahrady pod silnicí skončil i s vozidlem nárazem do stromu. Na místě byl mrtvý, jeho o rok starší spolujezdkyně byla odvezena se středně těžkými poraněními do kladenské nemocnice.

Zda muž ztratil vědomí v důsledku nějaké cévní příhody nebo dostihl mikrospánek, je stále předmětem šetření. Jisté je, že vládu nad řízením ztratil zhruba sto metrů před tím, než docela sjel ze silnice R7 v úseku, kde nejsou svodidla. Následně zdemoloval plot a auto svoji dráhu zakončilo nárazem do javoru v zahradě Roberta Opelta.

"Policie byla od počátku na místě. Podle zjištěných informací víme zatím jen to, že vozidlo sjelo z neznámých důvodů mimo vozovku. Jestli byl řidič mrtev ještě před názrazem do stromu neboaž po něm,zatím nikdo nedokáže určit," řekla krátce po nehodě kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Smutným paradoxem je, že majitel pozemku je i zároveň vlastníkem odtahové služby a podobná nehoda se zde nestala poprvé.
„Letos už mi v zahradě skončilo třetí auto, ale od loňského roku je to čtrnáctý případ. Pokaždé se to stane, když je mokrá vozovka, auta se rozhoupe a máme ho tu. Dnes bylo ale úplně sucho,. tentokrát to bohužel skončilo smrtí.Javor jsem sázel se svojí babičkou a také nepřežije. Tímto způsobem jsme přišli už o několik stromů,“ uvedl majitel odtahové služby Robert Opelt, jenž byl i prakticky prvním zachráncem spolujezdkyně a přivolal zdravotníky.

"Paní z Německa komunikovala, ale řidič byl bohužel na místě mrtvý,“ doplnil svědek. K případu byli přivoláni okamžitě také kladenští hasiči, kteří pomocí techniky muže z vozu vyprostili. Nebylo už mu bohužel pomoci.

„Záchranáři v 8.50 vyjížděli k havárii osobního auta u Buštěhradu, které sjelo ze silnice, prorazilo svodidla, plot rodinného domku a skončilo na zahradě, kde narazilo do stromu. Řidič vozu byl na místě mrtev a pravděpodobně podlehl vážnému úrazu hlavy. Záchranáři po příjezdu na místo konstatovalijeho úmrtí. Spolujezdkyni s lehčím poranění a k vyloučení zlomenin záchranáři převezli do kladenské nemocnice na úrazovou ambulanci,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.