Byla Bílá sobota, když policisté vyjížděli k případu se spuštěnými majáky. Na křižovatce ulic Petra Bezruče a Cyrila Boudy se policejní vůz srazil s osobním automobilem. Muži zákona zřejmě projížděli křižovatku na červenou. Řidička osobního automobilu spěchající policisty pravděpodobně přehlédla.

Automobil s majáky na střeše skončil přímo ve zdi jednoho z domů. Tři policisté utrpěli lehká poranění a záchranáři je transportovali do kladenské nemocnice. Řidička osobního automobilu byla převezena do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Těžkým poraněním ale podlehla.

Vyšetřování celé havárie nadále pokračuje. Míru zavinění tragické dopravní nehody stále prošetřuje Inspekce Policie České republiky. ,,Čekáme na vyhotovení znaleckých posudků,“ sdělila mluvčí Inspekce Policie České republiky Martina Lídlová. Podle informací Deníku vyšetřovatelé posuzují také záběry z kamer městského bezpečnostního systému.

Tento případ havárie policistů není ojedinělý. Vloni v březnu policejní hlídka spěchala na hokejové utkání mezi Řisuty a Táborem, které se konalo na zimním stadionu ve Slaném.

Mezi druhou a třetí třetinou tam došlo k bitce asi padesáti fanoušků. Při jízdě se zapnutými majáky byl nedopatřením v Pcherách sražen podnapilý chodec, který utrpěl vážná zranění. Záchranáři ho tehdy převezli na chirurgickou ambulanci do slánské nemocnice.

Více se dočtete ZDE.