Inspekce Policie České republiky ukončila vyšetřování tragické dopravní nehody, která se stala v centru Kladna o velikonočním víkendu. Na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče se tehdy srazil policejní automobil a osobní vozidlo.

Policisté místem nehody projížděli, když na semaforu svítila červená a měli zapnuté majáky. Řidička osobního automobilu zřejmě houkající vůz přehlédla. Navíc nebyla připoutaná. Po následné srážce skončil automobil s majáky na střeše ve zdi jednoho z domů.

Při hrozivě vypadajícím dopravním karambolu se zranili tři policisté a vážná zranění utrpěla také žena z druhého vozidla.

Na místo havárie dorazily sanitky a zasahoval zde i vrtulník, jenž transportoval do nemocnice zraněnou řidičku. Ta o několik hodin později ve střešovické nemocnici zemřela.

Od té doby Inspekce Policie České republiky řešila míru zavinění jednotlivých účastníků. Čekalo se na vyhotovení znaleckých posudků. Posuzovaly se záběry z městského kamerového systému. Toto vyšetřování nedopadlo dobře pro policistu, jenž seděl za volantem automobilu.

,,Inspekce podala Okresnímu státnímu zastupitelství Praha-východ návrh na zahájení trestního stíhání policisty pro trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti,“ sdělila Martina Lídlová, mluvčí Inspekce Policie České republiky.

O tom, jestli řidič policejního vozidla stane před soudem nebo nikoliv, nyní rozhoduje státní zástupce. ,,Z důvodu čerpání řádné dovolené na straně státního zástupce, a taktéž z důvodu obsáhlosti spisového materiálu dosud nebylo ve věci rozhodnuto,“ informoval Deník Aleš Šiška, státní zástupce okresního zastupitelství Praha-východ.

O vlastním zahájení trestního stíhání, případně o jiném řešení rozhodne státního zástupce nejpozději do konce července. V případě, že by nakonec policista musel k soudu, hrozily by mu až dva roky vězení. Záleželo by ale na tom, podle jakého paragrafu by soudce celý proces posuzoval. V horším případě by mohl za mřížemi strávit i pět let.

Jestli policista od dubnové nehody stále slouží nebo nikoliv se Kladenskému deníku nepodařilo zjistit. Podle neoficiálních policejních zdrojů se v podobných případech postupuje tak, že bývají podezřelí policisté postaveni mimo službu do skončení vyšetřování, přičemž pobírají jen určitou část platu. Vše ale záleží na konkrétním případu.