Jako první havarovalo vozidlo Volkswagen Passat, které řídil dvaačtyřicetiletý šofér.

,,Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky,“ informovala mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Automobil se následně dostal mimo silnici a skončil převrácený na střeše.

Tento karambol viděl třiatřicetiletý řidič automobilu Škoda Octavia, jenž cestoval s manželkou. Neváhali zastavit a vydali se pomáhat řidiči z havarovaného Volkswagenu a jeho čtyřiašedesátileté matce, jež také ve vozidle seděla.

Do zastavené Octavie ale naneštěstí naboural sedmatřicetiletý řidič modré mazdy. Ve vozidle se kromě něj nacházely ještě dvě ženy a sedmiletá holčička.

,,Na místě byly čtyři zraněné osoby, které záchranáři ošetřili a přepravili do nemocnic. Nikdo z nich nebyl vážně zraněn," sdělila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

U nehody zasahovaly tři sanitní vozy z Kladna a vrtulník, jenž transportoval do nemocnice středně těžce zraněnou mladou dívku.

,,Zdravotníci u ní měli podezření na zlomeniny horní končetiny a dívka utrpěla také pohmoždění hrudníku. Středně těžcezraněného muže s otřesem mozku, poruchami vědomí a k vyloučení dalších poranění převáželi kladenští záchranáři do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ dodala Janečková.

Další dvě lehce zraněné ženy záchranáři převezli do kladenské nemocnice.

Policisté vyčíslili škodu na havarovaném Volkswagenu na 300 tisíc korun. Při druhé havárii vznikla majitelům škoda dohromady za 800 tisíc korun. Některá média spekulovala o tom, že se ve Volkswagenu převážely drogy.

,,Řidič byl po nehodě v šoku a vyndal zavazadlaz auta. V kufrech byly ale pouze osobní věci a nikoliv návykové látky,“ uvedla věci na pravou míru mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Podle informací televize Nova řídil první automobil moderátor Bořek Slezáček. Ten po bouračce zkolaboval a policisté nemohli zjistit, jestli před jízdou nepožil alkohol. To poznají až podle odběru krve, který provedli lékaři ve střešovické nemocnici, kam byl převezen.

Není bez zajímavosti, že se na stejném místě stala dopravní nehoda zhruba v polovině května. Jedenasedmdesá­tiletý muž tehdy se svým mercedesem vyjel z neznámých důvodů ze silnice a narazil do stromu. Tragickou havárii bohužel nepřežil.