Dopravní nehoda byla na tísňovou linku ohlášena v pátek 31. července 2009 v 13:03 hodin. Na místo byla vyslána zásahová jednotka středočeských hasičů ze stanice Slaný, výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby ze Slaného, Policie ČR a letecká záchranná služba.

Hasiči částečně uvolnili řidiče a po jeho zajištění lékařem záchranné služby provedli vyproštění pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení, což bylo komplikováno velkou deformací vozidla. Po vyproštění osoby zajistli členové posádky ZZS základní životní funkce a zraněný byl následně předán posádce letecké záchranné služby, která ho dopravila do pražské nemocnice.

Vážná dopravní nehoda se stala krátce před 14. hodinou na silnici 1/16 mezi Slaným a Velvary. Na odbočce u obce Žižice se střetl kamion s dodávkou. „Řidič dodávky byl těžce zraněný, na místě zasahoval záchranářský vrtulník. Vzhledem k situaci byla silnice uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy po přilehlých komunikacích. U řidiře kamionu byl vyloučen alkohol, přičemž muž z dodávky skončíl ve Střešovicích,“ řekla Kladenskému deníku před čtrnáctou hodinou policejní mluvčí Jana Šteinerová.