Pravděpodobným viníkem neštěstí je třicetiletý řidič vozu Volkswagen Transporter jedoucí ve směru od Prahy na Řevničov. „Nedaleko odbočky na rybník Bucek náhle vjela dodávka z nezjištěných příčin do protisměru kde bočně narazila do přijíždějící toyoty, kterou odhodila do příkopu. Posádce se naštěstí nic nestalo. Dá se říci, že se podruhé narodila,“ uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý.

Smrtící však byl čelní náraz pro řidiče opelu, jedoucího za dodávkou. Auto bylo také odhozeno do příkopu. Volkswagen zůstal stát napříč silnicí.
Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková informovala: “Lékař po příjezdu konstatoval jeho úmrtí. Dalších pět zraněných s lehkými až středně těžkými úrazy bylo rozvezeno do nemocnic v Kladně, Rakovníku a Slaném.“

Věc si na místě převzal vyšetřovatel. U zemřelého řidiče byla nařízena soudní pitva. „Při dopravní nehodě byly způsobeny následující škody: na volkswagenu činí čtvrt milionu, na toyotě devadesát tisíc korun a na opelu sedmdesát tisíc korun,“ řekl zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu v Rakovníku Ladislav Heller.

Autoři: JANA ELZNICOVÁ, ANETA POLÁKOVÁ