Vytrvalý déšť a nepřizpůsobení jízdy povaze a stavu vozovky, stejně jako alkohol v krvi řidiče, byly v pátek hodinu před polednem příčinou dopravní nehody dvou vozidel, která se stala na nechvalně známém úseku rychlostní silnice R7 v těsné blízkosti u buštěhradského vodojemu.

Přestože právě za deště se v tomto zdánlivě bezpečném místě na horizontu silnice stávají velmi často vážné a smrtelné nehody, posádky obou vozidel naštěstí vyvázly tentokrát živé a jen jedna žena utrpěla zranění.

Podle policie jely ve směru od Slaného na Prahu souběžně ve dvou jízdních pruzích vozidla Volkswagen Passat a BMW X5. Devětadvacetiletý řidit passatu dostal ale náhle smyk, nezvládl dále řízení svého vozu a po nárazu do BMW ho vytlačil z vozovky do příkopu.

„BMW s pětapadesátiletým řidičem se po odmrštení zastavilo o nejbližší strom u vodojemu. Zraněná spolujezdkyně byla odvezena na ošetření do Kladna. Řidiči passatu bylo naměřeno po opakované dechové zkoušce 0,34 promile alkoholu v dechu,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Po několika hodinách vyjížděli policisté i hasiči na stejné místo. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu jednoho osobního vozidla značky Renault Megane. Vozidlo opět vyletělo z dálnice, narazilo do již zdemolovaného plotu a zastavilo až o padlý strom. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči opět provedli protipožární opatření a vrátili se zpět na základnu.

Ve zmíněném úseku se ročně stanou desítky nehod. Tu předposlední nepřežil 28.11. 2009 například řidič, který doslova vyletěl s vozem ze silnice a po nárazu do náspu katapultován předním okénkem a po více než 70 metrech skončil mrtvý v sousední soukromé zahradě manželů Opltových.

Další foto ZDE.