Přestože je toto místo na horizontu silnice známo jako skutečně velice nebezpečné zejména při dešti, kterého bylo ve středu požehnaně, a ročně vytrestá desítky řidičů, ani tentokrát nesundali šoféři včas nohu z plynu a neštěstí na sebe nenechalo dlouho čekat.

První nehoda, která byla bohužel z těch odpoledních asi nejtěžší, se přihodila řidičce, jež zřejmě nepřizpůsobila jízdu situaci, auto ze silnice doslova vyletělo a skončilo v sousední zahradě manželů Opltových. „Kromě nepřiměřené rychlosti, mělo havarované vozidlo Hyundai navíc ojeté pneumatiky. V autě byly celkem čtyři ženy a všechny utrpěly zranění, z toho dvě velmi těžká. Celou posádku odvezli záchranáři do nemocnic,“ uvedla Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Dětská.

Podle informací z místa nehody byla navíc jedna ze zraněných žen ve vysokém stádiu těhotenství.

Téměř ve stejnou chvíli projíždělo nebezpečným úsekem další vozidlo značky Suzuki, které zřejmě dostalo smyk na vodě, převrátilo se do protisměru a rovněž skončilo v zahradě pod silnicí. I v tomto případě byla za volantem žena, která ale naštěstí vyvázla bez větší újmy na zdraví.

Přestože na rychlostní komunikaci stále ještě i dlouhé minuty po nehodě vyšetřovali policisté obě události a hlídky dávali řidičům výrazné znamení o tom, že se u vodojemu něco děje, ani další řidič nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky a jeho bílá Škoda Octávia také skončila potlučená.

„Ve vozidle cestovali muž se ženou. Jeden z páru byl zraněn a stejně jako ti před ním odvezen záchrankou do nemocnice,“ doplnila k případu mluvčí. Z její strany to ale nebyla včera odpoledne poslední informace ze silnice. Kolem sedmnácté hodiny měl v průtrži mračen smůlu ještě i další řidič octávie. Ten úsekem doslova prosvištěl, auto rovněž dostalo smyk, skončilo na střeše a zablokovalo levý jízdní pruh. „Policie musela v místě dlouhé minuty regulovat dopravu,“ uzavřela mluvčí.