11.30 hodin

Krátce před půl dvanáctou dorazil na místo i Kladenský deník.

Havarovaný Peugeot 306 už hasiči převrátili zpět na kola. Ve vozidle cestovaly dvě osoby. Jeden z pasažérů měl pouze poraněnou ruku. Vrtulník odletěl prázdný.

"Policie provedla na místě dechovou zkoušku. Řidič měl v dechu 1, 65 promile alkoholu. Jeho spolujezdec je o rok mladší a oba ošetřili záchranáři. Řidič je tímto podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

12.00 hodin

Z jednoduchého případu se stal ale záhy propletenec, protože se zjistilo, že opilý řidič, kterému bude zanedlou pětadvacet let,se svým o rok mladším spolujezdcem odjeli od nedalekého benzinového čerpadla bez zaplacení. Obsluhu - sedmadvacetiletou ženu, která jim v tom chtěla zabránit, autem porazili, když jim vstoupila do cesty. Ta je nyní s poraněním v péči lékařů. Dvojice pirátů silnic z Rakovnicka se bude muset policii zřejmě zpovídat hned z několika trestných činů.

13.00 hodin

"Na případu dále pracujeme, více informací budeme mít později," dodala mluvčí Nováková.

13.50 hodin

„Případ si ve středu odpoledne převzali kriminalisté. Oba mladíci byli zadrženi a nyní jsou již v policejní cele. Řidič je podezřelý z trestného činu krádeže, ohrožení pod vlivem návykové látky, pokusu těžkého ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil i přes vyslovený zákaz. Za výše uvedené trestné činy mu hrozí až osm let vězení,“ upřesnila mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.

Kvůli tomu, že u spolujezdce objevila policie drogy, stává se také on podezřelým, a to z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Autoři: Kateřina Husárová, Břetislav Kostka