7:00

Na úseku silnice u Velvar ve směru na Novou Ves se u zvukových betonovýchbariér stalakrátce po páté hodiněranní nehoda. Kvůli namrzlé vozovce se zde sraziL kamion, avia, jedna dodávka a jedno osobní auto. "Jeden řidič je těžce zraněný, ten které Více informací přineseme později," řekla Kladenskému deníku mluvčí policie Michaela Nováková.

"Nehoda nám byla nahlášena v 5.20 hodin. Na místo jeli pomáhat slánští a kralupští hasiči, kteří vyprošťovali řidiče nákladního vozu. Na místě zasahoval i jeřáb," uvedla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Na místě se tvoří kolony a podle mluvčí Novákové je silnice nyní neprůjezdná.

8:57

Podle informací mluvčí policistů se na silnici stalo následující: "Ve směru od Nové Vsi přijížděl po náledí řidič v dodávce, která dostala smyk. Auto nejprve narazilo do svodidel a potom zůstalo stát ve středu vozovky. Řidič vyběhl ven z auta, aby dal znamení ostatním účastníkům provozu. Kvůli snížené viditelnosti ve tmě a mlze ale záhy do auta narazilo další vozidlo jedoucí od Slaného," popsala nehodu Nováková.

Podle jejích slov se od Nové Vsi ale záhy přiřítil kamion, který nestačil dobrzdit, dostal smyk a skončil ve svodidlech. Do něj následně narazila i avia jedoucí ze stejného směru. Řidiče kamionu museli vyprostit přivolaní hasiči. Má středně těžká poranění dolních končetin.

Vyčíslená škoda na autech je nyní zhruba jeden milion korun.

(hus, sab)