Černým písmem se do policejních statistik zapíšenedělní tragická nehoda za obcí Slaný-Lotouš. Tento rizikový úsek silnice R7 si totiž při dopravní nehodě dvou osobních vozů vyžádal lidský život. Navíc při ní byl zraněno dalších šest lidí.

Mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová Kladenskému deníku sdělila, že nehoda se stala za mostem za obcí Slaný-Lotouš před Kutrovicemi kolem 12 hodiny. „Došlo zde ke střetu dvou osobních vozů typu Ford a Toyota přičemž řidič fordu jel ve směru Praha – Louny a řidič toyoty do Prahy. Muž za volantem fordu přitom z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru a tam se střetl s druhým vozem,“ popsala Šteinerová.

Nehoda je o to tragičtější, že v obou autech se při srážce nacházely také děti.

„Ve fordu cestovala tříčlenná posádka. Jeho řidič byl po kolizi záchranáři převezen do nemocnice ve Slaném. Šestatřicetiletá spolujezdkyně při nárazu utrpěla smrtelná zranění, jimž na místě podlehla. Na zadních sedačkách s nimi cestovalo ještě dítě, které bylo kvůli následkům zranění letecky transportováno do pražské nemocnice Motol,“ uvedla mluvčí kladenské policie.

Ve voze značky Toyota cestovala čtyřčlenná posádka. „Jeho řidička byla se zraněním převezena do slánské nemocnice. Stejně tak i děti ve věku třináct a patnáct let, které byly na zadních sedačkách. Osmačtyřicetiletý spolujezdec byl transportován do nemocnice Motol,“ řekla Šteinerová.

Příčina dopravní nehody je zatím předmětem šetření policie. Ta zhruba od 12 do 16 hodin na místě odkláněla dopravu a silnice byla v úseku mezi Lotouší a Kutrovicemi zcela neprůjezdná. Na místě nehody zasahovaly také dvě jednotky profesionálních hasičů ze Slaného. Ty vyprostily osoby z aut a u obou vozů provedly protipožární opatření.