Opilý řidič z okolí Prahy ve čtvrtek dopoledne havaroval na železničním přejezdu ve směru od Kožovy hory do Kladna. Podle svědků muž za volantem Mitsubishi Pajera na přejezd vjel bez pneumatiky a diskem se zahákl do kolejí, čímž si kolo ulomil.

Podle informací Kladenského deníku řidič absolvoval jízdu s několika eskapádami už od Kyšic. „Oznámení jsme dostali v 10.49 hodin od výpravčího Českých drah. Uvedl, že na přejezdu ve Wolkerově ulici se řidiči vozu v kolejišti ulomilo kolo. Strážníci okamžitě vyrazili na místo, kde auto skutečně našli a poté zavolali policisty. Řidič jevil známky požití alkoholu před jízdou,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Olga Pípalová.

Od svědků se prý hlídka městské policie také dozvěděla, že už když vozidlo na přejezd vjíždělo, pravým předním kolem jelo pouze po disku.

Policisté u řidiče provedli kontrolní dechovou zkoušku, která ukázala 2,99 promile alkoholu. Podle mluvčí kladenské policie Jany Šteinerové se jednalo se o dvaačtyřicetiletého muže z okresu Praha.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že nedaleko obce Kyšice si řidič na pneumatice vozu Mitsubishi Pajero způsobil defekt a s tím pokračoval dál. Poblíž Kožovy hory mu z disku odpadla, ale i přesto pokračoval v jízdě až na přejezd,“ sdělila.

„Případ prošetřujeme ve zkráceném přípravném řízení jako ohrožení pod vlivem návykové látky. V současné době je řidič umístěn v policejní cele,“ dodala ve čtvrtek odpoledne Šteinerová.

Havárie na trati naštěstí nezpůsobila žádnou tragédii a nedošlo ani ke zpoždění vlakových spojů. „Řidič autem zablokoval první a druhou kolej. Výpravčí operativně odklonil výjezdy a vjezdy vlaků do nádraží po třetí a páté koleji, čímž nenarušil jízdní řád,“ uvedl dozorčí provozu Českých drah na uzlové železniční stanici Kladno Pavel Houžvic.

Nehoda omezila provoz na dvě a čtvrt hodiny a ve 13.15 hodin už bylo auto z přejezdu odstraněno.