Očití svědci, čtrnáctiletý Adam a šestnáctiletý Roman z Hrdlíva, kteří sledovali celou kolizi z mostu, tvrdí, že řidič vínového favoritu jel směrem od Chomutova a předjížděl šedý seat. Přesto, že řidič favoritu již seat dávno míjel, nezařadil se zpět do svého pruhu, ale jel stále v protisměru. V tu chvíli se od Prahy vyřítil bílý kamion, který neměl šanci dobrzdit a favorit nárazem rozdrtil. Sám s vylomeným kolem skončil v protisměrném břehu komunikace.

Řidič bílé felicie, která skončila zaklíněna mezi koly kamionu uvedl, že už z dálky viděl, jak se favorit řítí v levém pruhu. „Myslel jsem, že se zbláznil, že je to sebevrah, nebo že se mu něco stalo. Vůbec nedbal a nejevil zájem se zařadit zpět do svého pruhu,“ řekl.


Na místě zasahovali policisté, hasiči a záchranáři. „Vyslali jsme rychlou zdravotnickou pomoc a posádku s lékařem ze Slaného, sanitní vůz z Kladna a požádali jsme také o výpomoc Leteckou záchrannou službu z Prahy. Jeden muž bohužel na místě podlehl smrtelným zraněním,“ uvedla mluvčí kladenských záchranářů Nina Šeblová.


„Jiný pětadvacetiletý mladík utrpěl vážné nitrolební poranění. Pacienta jsme po poskytnutí neodkladné péče předali posádce vrtulníku, která ho transportovala do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích na emergency. Třetí lehce zraněnou osobu jsme převezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice ve Slaném,“ dodala Šeblová.


Ze směru od Prahy se tvořily několika kilometrové kolony. Policisté odkláněli z rychlostní komunikace dopravu ještě i po dvacáté hodině.

Kateřina Husárová, Zuzana Vlková