Úterý

U nehody, která se stala u Třebízeve 21.20 hodin zasahovali slánští hasiči, dále jednotky z Loun a Panenského Týnce. V místě se srazily Škoda Fabia se čtyřmi lidmi a nákladní vozidlo.

21: 45 hodin

"Byli jsme přivoláni, ale vyprošťovat osoby jsme nemuseli. Čtyři lehce zraněné lidi jsme pomáhali nakládat do sanit. Odvážely je záchranky z Loun a Samaritáni ze Slaného. Řidič nákladního vozidla vyvázl bez zranění. Silnice bude uzavřena ještě nejméně hodinu," řekl v úterý po dvaadvacáté hodině Kladenskému deníku velitel směny B slánských hasičů Valdemar Richter.

23:37 hodin

Co se stalo u Knovíze a kolik vozidel se tam střetlo, zda jsou na místě zranění, zjišťujeme. Prvotní, ale nepotvrzené informace hovoří až o dvou desítkách vozidel. "Co jsem slyšel od kolegů, je tam ledovka a měla by tam být hromadná nehoda nejméně dvou desítek aut. Na místo mě ale nikdo nevolal, tak jsem to neviděl," řekl majitel kladenské odtahové služby Robert Oplt.

23:42 hodin

Policie Kladenskému deníku potvrdila, že se na 16 kilometru na silnici I/7 nedaleko sjezdu na Knovíz stala řetězová nehoda zhruba třiceti vozidel. "Co se na místě stalo přesně nevíme. Havarovala tam nákladní auta, autobus a i sanita Samaritánů, která jela pomáhat na místo. Nehodáři jsou stále ještě u nehody ve Třebízi. Podle prvotních informací by měly být na místě pouze nějaké osoby v šoku. Více zjišťujeme. Policie provádí odklon dopravy už u sjezdu na Lidice, přes Kladno, Smečno a u Slaného ve Kvíci Na Čubě, aby se řidiči místu bezpečně vyhnuli, "potvrdila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Středa

7:38 hodin

Provoz na úseku silnice u sjezdu na Knovíz byl obnoven až kolem šesté hodiny ranní.

12:32 hodin

"K nehodě vyrazili záchranáři z Kladna a Slaného, vypomohli záchranáři z Prahy a Loun a kladenská nemocniční dopravní zdravotní služba. Na místě zasahovalo celkem devět sanitních vozů společně s hasičským záchranným sborem a policií.

Slánským záchranářům hned po příjezdu jedno z protijedoucích vozidel nabouralo sanitku. Nikdo z posádky ani osobního auta nebyl zraněn, ale sanitka byla od té doby nepojízdná. U hromadné nehody záchranáři ošetřili přibližně devět lehce zraněných osob. Tři z nich podepsaly negativní revers a zbývajících šest zraněných bylo rozvezeno do nemocnic v Kladně a ve Slaném," řekla mluvčí záchranky Tereza Janečková.

16:25 hodin

Policejní mluvčí Michaela Nováková nakonec ještě k nehodě doplnila, že způsobená škoda na vozidlech, kterých havarovalo v místě celkem třicet, je jeden milion korun. Jedno zranění se nakonec ukázalo jako těžké a ostatních deset bylo lehčích.