Zlonice

U obchodního domu ve Zlonicích srazila devětapadesátiletá řidička osobního vozu Renault Twingo teprve jedenáctiletou cyklistku, která utrpěla úraz dolní končetiny a otřes mozku. ,,Řidička osobního vozu, která dívku měla srazit, si začala po našem příjezdu stěžovat na bolesti na hrudi. Jednalo se o kardiačku a její zdravotní potíže pravděpodobně souvisely s prodělaným úlekem a stresem z nehody. Vzhledem k nastalým zdravotním komplikacím, lékař posoudil zdravotní stav ženy jako vážnější než u dívky a ženu transportoval přednostně do slánské nemocnice. Pro dívku jsme okamžitě po zjištění komplikací vyslali další sanitní vůz, který ji transportoval na chirurgickou ambulanci slánské nemocnice," uvedla mluvčí záchranky Tereza Janečková.

Unhošť

Nedaleko Unhoště havaroval osobní vůz, který se převrátil na střechu. Ve voze byly tři osoby (řidič a dvě děti). ,,Desetiletý chlapec byl při vědomí, ale utrpěl poranění pánve a lékařka měla podezření podezření na zlomeninu žeber a poranění ledviny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme malého pacienta předali posádce vrtulníku. Ten jej transporotval na dětský urgentní příjem do Fakulní nemocnice Motol v Praze. Čtyřiatřicetiletá žena byla v psychickém šoku a tak jsme ji převezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice k observaci. Dvouletý chlapec byl prakticky bez zranění, ale pro jistotu jsme ho rovnež odvezli do kladenské nemocnice," sdělila mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

,,Příčina obou nehod je předmětem vyšetřování," informovala okresní mluvčí PČR v Kladně Jana Šteinerová.

Kladno

Po druhé hodině došlo také k nehodě osobního automobilu a sanitky přímo v centru města. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.