Sníh zažili lidé na Kladensku i Slánsku v letošním roce prakticky teprve podruhé. Kvůli tomu, že ne všichni dokázali svoji jízdu kluzkým vozovkám přizpůsobit, vyjížděli policisté i hasiči ponejvíce dopoledne k řadě dopravních nehod.
„Příčiny nehod byly prakticky pokaždé stejné. Řidiči podcenili možné nebezpečí a jízdu nepřizpůsobili stavu vozovky. V pátekhodinu po poledni byly všechny nehody, s výjimkou jedné, bez zranění,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Dětská.

Řidič, kterého odvezli s otřesem mozku k ošetření, si zranění způsobil vlastní vinou. V bílé dodávce ujížděl krátce před sedmou hodinou ranní od Smečna ke Slanému. U smečenské čistírny odpadních vod před ním odbočovalo vozidlo vlevo. Kvůli tomu, že nestačil dodávku zabrzdit, strhl v poslení chvíli auto do protisměru, kudy právě projížděla rovněž dodávka slánské stavební firmy. Ta po nárazu skončila v příkopu s vyskleným předním oknem.
„Byla to pořádná rána, ale nic se mi nestalo, kromě toho, že je trochu rozbité auto. Ten, co to zavinil, skončil v nemocnici. Jel jsem na stavbu do Rynholce, takže mám velké zpoždění,“ uvedl řidič modré dodávky.

Zpoždění na této trase nabrali nejen aktéři nehody, ale i všechna ostatní nákladní auta a autobusy, které se nemohly na úzké silnici otočit.
Parta studentů nakonec více než dvouhodinové čekání vzdala a vydala se na cestu pěšky. „Tím autobusem jsem vůbec neměla jet. Ale ve Slaném mi náš řidič nezastavil. Jela jsem proto náhradním spojem a dopadlo to takhle,“ uvedla prochladlá studentka Petra Polanecká z Řisut.

Nesnáze měl ve stejnou dobu i řidič kamionu, který jel po silnici R7 ku Praze. Kvůli tomu, že jeho vůz skončil v poli, ještě i odpoledne musel být vyprošťován pomocí těžké techniky.

„Na R7 se kvůli tomu hodiny tvořily fronty v obou pruzích na Prahu. Lidé museli volit objízdné trasy a všem to zkomplikovalo cestu domů i do zaměstnání,“ doplnila mluvčí.

Nehodu čtyř aut zažili také Kladeňáci u obchodního domu v Americké ulici. Kromě rozbitých plechů, se ale nikomu nic naštěstí nestalo. Nejen policisté, ale i hasiči vyjížděli k problémům technického charakteru. Směrem od Kladna na Kožovu horu si museli poradit s obří spadlou větví stromu, která nevydržela pod náporem těžkého mokrého sněhu a bránila vozidlům v provozu.